CS Medgidia, victorie la debutul în Europa

CS Medgidia a învins-o cu scorul de 3-1 pe OK Kastela, în prima manșă a șaisprezecimilor de finală din Cupa Challenge la volei.

Fetele au început timid meciul cu OK Kastela, însă nu a durat mult să își ridice nivelul de joc.

Medgidia a preluat controlul după primul set când a fost mai ezitantă, iar apoi a încheiat partida într-o oră și 31 de minute, făcând astfel un prim pas important spre optimile de finală.

Ioana Baciu a fost din nou cea mai bună jucătoare a Medgidiei, urmată de Raisa Ioan și Ramona Rus, care au făcut de asemenea un meci foarte bun.

„Medgidia își face debutul în Europa cu o victorie frumoasă, pe care speră să o repete mâine, în returul programat de la ora 18:30.”, au declarat reprezentanții clubului.