Farul Constanța a pierdut meciul de acasă cu Dinamo București, ultima clasată

Imagine de arhivă. Sursă: iamsport.ro

Farul Constanța a pierdut, luni seară, meciul disuptat acasă cu Dinamo București, scor 2-0, în ultimul meci al etapei a 25-a.

Dinamo a jucat mai bine la Ovidiu şi a deschis scorul în minutul 29, prin Velkovski, care a deviat cu capul o centrare a lui Pavicic. Imediat după pauză acelaşi Pavicic a pasat pentru Denis Politic, care a înscris pentru 2-0 în minutul 48. Gazdele au trecut pe lângă gol în minutul 67, când Larie a trimis în bară, iar Dinamo se putea desprinde la trei goluri în minutul 74, prin Amzăr. S-a terminat cu victoria lui Dinamo, scor 2-0.

Aflată la primul succes după trei înfrângeri consecutive, echipa lui Kopic are 19 puncte şi, deşi este pe ultimul loc al clasamentului, a egalat la puncte pe FC Botoşani. Farul Constanţa este pe locul 5, cu 37 de puncte.

FARUL: Buzbuchi – K. Boli (C. Ganea 46), Larie, M. Popescu – Dussaut (D. Queiros 69), Nedelcu (I. Cojocaru 57), Grameni, D. Kiki – R. Deaconu (Vînă 57), Rivaldinho, Budescu (Andronache 80). ANTRENOR: Gheorghe Hagi

DINAMO: Golubovic – Patriche, Velkovski, Homawoo – Moura, Gnahore, Pavicic (A. Bani 81), Borduşanu (Amzăr 69) – Milanov (D. Iglesias 55), Hakim Abdallah (Goncalo Gregorio 81), Politic (N. Roşu 69). ANTRENOR: Zeljko Kopic

Puteți urmări Constanța 100% și pe Google News sau canalul de WhatsApp.

Conținutul website-ului www.ct100.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informațiile publicate pe acest site sunt protejate de către prevederile naționale și internaționale legale în vigoare. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website.

Comentariile la articole sunt moderate. Așa se întâmplă încă din 2015, de la înființarea Constanța 100%. Am luat această decizie pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false. Dacă doriți să comentați, vă solicităm să folosiți un limbaj decent, să nu folosiți atacuri la persoană și nici informații false. Utilizatorului îi revine întreaga responsabilitate a comentariilor și a acțiunilor sale decurgând din acest act.