În această dimineață, jandarmi de la Gruparea de Jandarmi Mobilă Constanța au intervenit rapid pentru a oferi sprijin într-un incident rutier petrecut între localitățile Malu și Ion Roată, în județul Ialomița.
În timp ce se întorceau din misiune, jandarmii au fost martorii unui accident în care un autoturism a derapat și a ajuns în șanț, în urma unei manevre de depășire. Fără ezitare, jandarmii au intervenit imediat, reușind să extragă cele două persoane din mașină și să asigure zona până la sosirea echipajului de poliție rutieră.
Din fericire, persoanele implicate nu au suferit răni.
„Cu această ocazie, reamintim cetățenilor să circule cu prudență, să adapteze viteza la condițiile de carosabil, să păstreze distanța corespunzătoare și să evite manevrele riscante!”, au transmis reprezentanții Grupării de Jandarmi Mobilă Constanța.