Lista cu unitățile de învățământ închise din cauza gripei în Constanța și în restul țării

gripa deces

UPDATE Lista școlilor închise în data de 27 februarie poate fi citită AICI.

Ministerul Educației Naționale a prezentat situația la nivel național centralizată astăzi, 26.02.2020, privind unitățile de învățământ închise integral/parțial din cauza gripei.

În județul Constanța sunt închise 8 unități de învățământ.

Iată lista completă.

CONSTANȚA

Gradinita “Florilor” Cumpana,

Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana,

Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina,

Școala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,

Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta,

Colegiul National Pedagogic “Constantin Bratescu” Constanta ,

Scoala Gimnaziala nr. 38 “Dimitrie Cantemir” Constanta,

Gradinita cu program normal “ Gradinita lui Andrei” Eforie Nord

HUNEDOARA

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 1 Deva – structură a Grădinței cu Program Prelungit Nr. 7 Deva

MUREȘ

Școala Gimnazială nr. 7 Târgu-Mureș,

Grădinița cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureș,

Grădinița cu Program Prelungit Manpel Târgu-Mureș,

Școala Gimnazială „Avram Iancu” Târnăveni,

Grădinița cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureș

ARAD

Gradinita Sagu, structura a Scolii Gimnaziale Sagu

ALBA

LICEUL TEHNOLOGIC “AL. DOMSA” ALBA IULIA,

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 13 ALBA IULIA,

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA

BISTRIȚA NĂSĂUD

Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita

GALAȚI

Scoala Gimnazială nr.29 Galati

ILFOV

Școala Gimnazială nr.1 Berceni

Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Dragomirești Deal

Școala Gimnazială nr.1 Petrachioaia

Școala Gimnazială nr.2 Voluntari

Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Berceni

Școala Gimnazială nr.1 Voluntari

Liceul Teoretic „Ioan Petrus” Otopeni

IAȘI

SCOALA GIMNAZIALA “OTILIA CAZIMIR”, IASI

CLUJ

Gradinita cu PP Lizuca Cluj-Napoca

Gradinita cu PP Academia Piticilor Cluj-Napoca

Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca

Liceul Teologic Reformat Cluj-Napoca

Scoala Gimnaziala Ioan Creanga Cluj-Napoca

Liceul Elf Cluj-Napoca

Liceul Teoretic Avram Iancu Cluj-Napoca

Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca

Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca

Scoala Gimnaziala Ioan Bob Cluj-Napoca

Liceul Teoretic Bathoty istvan Cluj-Napoca

IALOMIȚA

Scoala Gimnazială “Al. Odobescu” Urziceni;

Scoala Gimnazială “I.H. Radulescu” Urziceni

SĂLAJ

Școala Gimnazială “Simion Bărnuțiu” Zalău

Școala Gimnazială “Mihai Eminescu” Zalău

Școala Gimnazială “Gheorghe Lazăr”, Zalău

Școala Gimnazială “Corneliu Coposu” Zalău

Liceul Ortodox “Sfântul Nicolae” Zalău

Liceul de Artă “Ioan Sima” Zalău

Grădiniță cu Program Prelungit “Piticii Isteți” Zalău

Grădiniță cu Program Prelungit “Dumbrava Minunată” Zalău

Colegiu Tehnic “Alesandru Papiu Ilarian” Zalău

Școala Gimnazială “Andrei Mureșanu” Cehi Silvaniei

BUZĂU

Școala Gimnazială “Mircea T. Bădulescu”

SIBIU

Grădinița cu program prelungit Nr 26 Sibiu

Grădinița cu program prelungit Nr 5 Sibiu

Grădinița cu program prelungit Nr 15 Sibiu

Școala Gimnazială Nr 18 Sibiu

DÂMBOVIȚA

SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI

GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU

VÂLCEA

CNI Matei Basarab Rm. Valcea

Colegiul Energetic Rm. Valcea

Sc. Gim. Nicolae Balcescu Dragasani

BUCUREȘTI

1      Grădinița nr. 50    

2      Liceul Teoretic Jean Monnet     

3      Școala Gimnazială Genesis        

4      Școala Gimnazială nr. 5  

5      Școala Gimnazială Elena Văcărescu     

6      Școala Gimnazială Sf. Voievozi 

7      Școala Gimnazială Pia Brătianu 

8      Liceul Teoretic Nicolae Iorga    

9      Școala Gimnazială I. H. Rădulescu      

10    Școala Gimnazială Titu Maiorescu       

11    Colegiul Național Ion Neculce   

12    Școala Gimnazială nr. 40

13    Grădinița nr. 234  

14    Grădinița nr. 7      

15    Școala Gimnazială nr. 39

16    Grădinița nr. 276  

17    Școala Gimnazială Maria Rosetti

18    Școala Gimnazială nr. 27

19    Liceul Teoretic Decebal  

20    Școala Gimnazială Al. I. Cuza   

21    Școala Gimnazială nr. 92

22    Școala Gimnazială nr. 54

23    Școala Gimnazială nr. 84

24    Școala Gimnazială Cezar Bolliac

25    Grădinița nr. 231  

26    Școala Gimnazială Nicolae Labiș

27    Școala Gimnazială nr. 82

28    Școala Gimnazială nr. 195        

29    Grădinița nr. 196  

30    Grădinița nr. 232  

31    Școala Primară SEB

32    Grădinița Înșir te Mărgărite       

33    Școala Gimnazială nr. 129        

34    Grădinița nr. 4      

35    Liceul Teoretic Ștefan Odobleja

36    Școala Gimnazială nr. 135        

37    Grădinița nr. 185  

38    Grădinița Căsuța Fermecată 270         

39    Școala Gimnazială nr. 150        

40    Școala Gimnazială nr. 280        

41    Grădinița nr. 268  

42    Școala Gimnazială nr. 115        

43    Liceul Teoretic Eugen Lovinescu         

44    Școala Gimnazială nr. 156        

45    Școala Gimnazială Sf. Andrei    

46    Școala Gimnazială Sf. Nicolae   

47    Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu   

48    Școala Gimnazială Regina Maria

49    Școala Gimnazială nr. 117        

50    Grădinița nr. 273  

51    Liceul Teoretic Marin Preda      

BRAȘOV

Colegiul Tehnic ‘Mircea Cristea’ Brașov,

Grădinița cu Program Prelungit ‘Micul Prinț’ Nr. 22 Brașov,

Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9 Brașov,

Liceul Vocațional de Arte Plastice ‘Hans Mattis-Teutsch’ Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 11 ‘Ștefan Octavian Iosif’ Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 12 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 14 ‘Sfântul Bartolomeu’ Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 2 ‘Diaconu Coresi’ Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 27 ‘Anatol Ghermanschi’ Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 30 Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 9 ‘Nicolae Orghidan’ Brașov,

Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea,

Colegiul Național ‘Radu Negru’ Făgăraș,

Grădinița cu Program Prelungit ‘Prichindeii’ Făgăraș,

Liceul Teologic Ortodox ‘Sf. Constantin Brâncoveanu’ Făgăraș,

Școala Gimnazială Ghimbav,

Școala Gimnazială ‘Peter Thal’ Râșnov,

Liceul Teoretic ‘Zajzoni Rab Istvan’ Săcele,

Școala Gimnazială Nr. 1 ‘Gheorghe Crăciun’ Zărnești,

Școala Gimnazială Nr. 3 ‘Pompiliu Dan’ Zărnești,

Școala Gimnazială Lunca Câlnicului,

Școala Gimnazială Teliu

TIMIȘ

1. Gradinița cu Program Prelungit nr. 22 – Timișoara

2. Grădinița cu Program Prelungit – Comuna Giroc

3. Școala Gimnazială nr. 24 – Timișoara

4. Liceul Teoretic ”Jean Louis Calderon” – Timișoara

5. Școala Gimnazială – Comuna Remetea Mare

6. Grădinița cu Program Prelungit nr. 3 – Timișoara

7. Școala Gimnazială nr. 2 – Timișoara

8. Școala Gimnazială – Comuna Săcălaz

SUCEAVA

GPN Obcini Suceava,

Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava,

Colegiul National Mihai Eminescu Suceava,

GPP Aschiuta Suceava, Scoala Gimnaziala Nr. 1 Suceava-structura GPN Maria Montessori,

Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni,

Scoala Gimnaziala Ion Ciurea Falticeni,

Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni,

Liceul Teoretic Filadelfia Suceava,

Gradinita Tandarica Suceava,

Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava,

GPP Pinochio Falticeni-structura GPP Licurici,

Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Falticeni,

Scoala Primara Sfantul Ioan cel Nou de la Suceava

 Lista cu unitățile de învățământ închise integral din cauza gripei

ALBA

GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ALBA IULIA

SIBIU

Grădinița cu program prelungit “Phantasia Kindergarten” Sibiu

DÂMBOVIȚA

SCOALA GIMNAZIALA ULMI

5.495 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ.

Leave a Reply

Your email address will not be published.