Olimpiada de franceză, etapa județeană – rezultate finale

Astăzi au fost afișate rezultatele finale ale Olimpiadei de franceză, etapa județeană, precum și elevii calificați la fazele naționale.

Clasa a VII-a

Numele si prenumele ElevuluiClasa Numele si prenumele ProfesoruluiNOTA
STERE MIHAIVIIURSU MELANIA ELENA9.35
DINCA IOANAVIIURSU MELANIA ELENA9.24
STERECIU TEODORAVIIGAVRILA CRISTINA9.14
MARTINESCU MARIAVIIHAGI VERONICA-DIANA9.1
ENE MILENA IOANAVIIPARASCHIV CAMELIA9.04
CHIRIEAC ROBERTA CRISTINAVIIION ALICE8.99
CONSTANTINESCU MÃDÃLINAVIILINEA IULIANA8.99
VOICU TEODORAVIICHIAMIL ERHAN8.99
PETREA ȘTEFANAVIICHIAMIL ERHAN8.93
ENUC IULIAVIIGAVRILA CRISTINA8.9
RETEZANU BIANCAVIIPOPOVICI MARIANA8.89
GUGESCU DIANAVIIGAVRILA CRISTINA8.84
LAZAR ALINAVIIGAVRILA CRISTINA8.77
COCARGEANU VANDAVIIPOPOVICI MARIANA8.75
ONEA MARIA TEODORAVIIIATAN MIHAELA8.7
CORDUNEANU IOANAVIIGRAPĂ DOINA8.65
ȘACHIR SHEILAVIICHIAMIL ERHAN8.65
FEDULOV IULIAVIIPISALTU MIRELA8.59
MARIN CRISTIANAVIIMESTERU BIANCA8.56
DRĂGHICI MARAVIIPOPESCU ALEXANDRA8.54
NEGRAIA ALINA LUMINITAVIIIATAN MIHAELA8.47
DASCALU BIANCAVIIMURARIU ELISABETA8.35
LINEA IOANAVIILINEA IULIANA8.35
LAZĂR ALEXANDRAVIIION ALICE8.34
TĂNASE ANDREI MIHAIVIIBĂLUŢĂ VALERIA8.33
ENACHE TANIAVIIMOISE MIHAELA8.3
COSTACHE CARINAVIIGRAPĂ DOINA8.25
STERE TANIAVIIPISALTU MIRELA8.23
CACIOIANU FLAVIAVIIHAGI VERONICA-DIANA8.2
URECHE MARAVIIHAGI VERONICA-DIANA8.18
SINTION ALEXANDRA ELENAVIIBOGDAN AURORA8.16
ALBU ANA-MARIAVIIRUDI ELISABETA8.14
PASCU BIANCA ANDREEAVIIGHERGHINOIU VIORICA8.05
STOICA TEODORAVIIIANCU MARIANA8
VARABEV ANAVIIPISALTU MIRELA8
PARIS RALUCAVIIGRAPĂ DOINA7.97
MIHÃILÃ ADELINVIILINEA IULIANA7.94
NUȚU ALEXANDRUVIIMEȘTERU BIANCA7.85
HOLOVATCHI LUANAVIIMURARIU ELISABETA7.75
ȘUȚEANU ALEXANDRUVIIMEȘTERU BIANCA7.7
ILINCA SEBASTIAN IONUȚVIIBREBEANU RUXANDRA7.66
MINEA MIHAELA-ROXANAVIIMUSCĂ ANGELA7.63
DEACONU BRIANA-IULIAVIIDONCIU MELANIA7.6
STROE ANDREEAVIIBĂLUŢĂ VALERIA7.59
GHIDARCEA DIANAVIIGAVRILA CRISTINA7.52
ALPETRI IULITAVIIHAGI VERONICA-DIANA7.5
BADEA CRISTINAVIIDONCIU MELANIA7.5
IACOB MIHAELAVIICHIAMIL ERHAN7.49
IRIMIA BIANCA ŞTEFANIAVIIBĂLUŢĂ VALERIA7.35
ANTON DARIAVIIGRAPĂ DOINA7.32
TOMA ANDREEAVIIVLADESCU MIHAELA7.25
IONESCU MARAVIICOLTEA ANA7.18
LEUȘTEAN IOANAVIIPISALTU MIRELA7.16
RIZEA BIANCAVIIDOLHA ELENA7.1
COCOS DIANA ANDREEAVIINICOLAE ALINA7.03
OANCEA EMA ALEXANDRAVIINICOLAE ALINA7.02
MANEA P. RALUCA ANDREEAVIIREFI NIRVANA7
PARIS GABRIELAVIIROŞIORU MĂDĂLIN6.98
PISMIS ANTONIO CLAUDIUVIICOLTEA ANA6.98
UNGURIANU OLIMPIAVIINICOLAE ALINA6.94
FLOREA LUANAVIIGRAPĂ DOINA6.92
BLEȚ ALEXANDRAVIIPISALTU MIRELA6.55
GRIGORESCU NICOLAE MARIUSVIIBREBEANU RUXANDRA6.48
CEAUŞU ALEXIAVIIGRAPĂ DOINA6.41
ORĂŞANU AURELIA-IONELAVIIMUSCĂ ANGELA6.13
MÎNDILA TANIAVIIBOGDAN AURORA6.09
VLAD CRISTINA-ANDREEAVIIIUSEIN MERIEM5.9
COSTACHE VLAD CRISTIANVIIBREBEANU RUXANDRA5.89
GOGU ALEXANDRUVIIPĂTRAȘCU ANDRIANA5.77
IONESCU RAZVANVIICOLTEA ANA5.55
BALOTĂ DIANAVIIDOLHA ELENA5.5
GUZU ROXANAVIIIUSEIN MERIEM5.5
ILINCA GHEORGHE VLADVIIANTONESCU ANGELINA5.49
MUREŞANU ALEXANDRU-LAURENŢIUVIISITA ANA-MIHAELA5.37
IFTIME IOANAVIINICOLAE ALINA5.36
HEGHIȘ DANIELVIIPĂTRAȘCU ANDRIANA5.34
BOCAI DIANA ANDREEAVIIDONCIU MELANIA5.2
POPESCU IOANAVIICOLTEA ANA5
MARDARE MIHAI LAURENTIUVIINICOLAE ALINA4.65
CĂLIN BRIANAVIITÂRȘOAGĂ ANDREEA4.31
GOPSA RALUCAVIIANTONESCU ANGELINA4.15
RADU RAMONAVIIIUSEIN MERIEM4.1
MARGINEANU MIHNEAVIICOLTEA ANA3.6
PETROȘANU RĂZVANVIITÂRȘOAGĂ ANDREEA3.49
DRAGOS CRISTINAVIINICOLAE ALINA3.47
DIACONU ALEXANDRAVIINICOLAE ALINA3.13
FIBIŞAN DANIELVIISITA ANA-MIHAELA1.75

Clasa a VIII-a, limba a doua

LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTANITA MATEI MALINVIIIGHEORGHIU LAVINIA9.20
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 EFORIE NORDABDULA SERENVIIIDONCIU MELANIA9.20
SCOALA GIMNAZIALA NR. 3 ‘CIPRIAN PORUMBESCU’ CONSTANTASPIRATOS CRINAVIIINECULA OANA ELENA9.17
SCOALA GIMNAZIALA NR. 12 ‘B.P. HASDEU’ CONSTANTAIONESCU ALEXANDRUVIIIPISALTU MIRELA9.12
COLEGIUL NATIONAL “MIRCEA CEL BATRAN” CONSTANTATUDORA STEFANVIIICOLTEA ANA9.12
LICEUL TEORETIC ‘CALLATIS’ MANGALIASTANOIU EMANUELVIIIBONCU CRISTINA9.07
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 EFORIE NORDBOUTKARIS ALEXANDRUVIIIDONCIU MELANIA9.05
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAPANTU MIHNEA ANDREIVIIIGHEORGHIU LAVINIA9.00
SCOALA GIMNAZIALA ‘GALA GALACTION’ MANGALIADATCU COSMINAVIIICHIAMIL ERHAN8.97
LICEUL TEORETIC MIHAIL KOGALNICEANUMOTRIUC DIANA ANDREEAVIIIMOISE MIHAELA8.90
SCOALA GIMNAZIALA   ‘SFANTUL ANDREI’ MANGALIANICOLAE CONSTANTIN DANIELVIIINICOLAE ALINA8.90
LICEUL TEHNOLOGIC CRUCEAMOISA ELENAVIIIANGHEL ANCA8.80
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 TARGUSORPANAINTE OANA RALUCAVIIIIACOB MIHAELA8.70
LICEUL TEORETIC MIHAIL KOGALNICEANUBARAU ELENA RALUCAVIIIMOISE MIHAELA8.60
SCOALA GIMNAZIALA NR. 23 ‘CONSTANTIN BRANCOVEANU’ CONSTANTAIRIMIA ALEXANDRA MARIAVIIIBĂLUŢĂ VALERIA8.50
SCOALA GIMNAZIALA NR. 12 ‘B.P. HASDEU’ CONSTANTAIONESCU DIANA ELENAVIIIPISALTU MIRELA8.40
SCOALA GIMNAZIALA NR. 39 ‘NICOLAE TONITZA’ CONSTANTACÂRA BIANCA-CRISTINAVIIIBREBEANU RUXANDRA8.35
SCOALA GIMNAZIALA NR. 23 ‘CONSTANTIN BRANCOVEANU’ CONSTANTACONSFERENŢ MIHAELA CRISTINAVIIIBĂLUŢĂ VALERIA8.27
SCOALA GIMNAZIALA ‘GALA GALACTION’ MANGALIAISTRATE MIRUNAVIIICHIAMIL ERHAN8.17
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTAALBU ANDRADAVIIIPETRE AURELIA8.10
SCOALA GIMNAZIALA NR. 30 ‘GHEORGHE TITEICA’ CONSTANTATATU ȘTEFANVIIIHAGI VERONICA-DIANA8.10
SCOALA GIMNAZIALA NR. 38 ‘DIMITRIE CANTEMIR’ CONSTANTASARAFU LUMINIŢA-BIANCAVIIIBOGDAN AURORA8.07
SCOALA GIMNAZIALA   ‘TUDOR ARGHEZI’ NAVODARIMUTEȘ CRINA-MĂDĂLINAVIIIIUSEIN MERIEM8.02
LICEUL TEORETIC ‘LUCIAN BLAGA’ CONSTANTAPOPA BIANCAVIIIVLAD LUIZA7.92
SCOALA GIMNAZIALA NR.1 TARGUSORGRECU ADELA MARIAVIIIIACOB MIHAELA7.72
SCOALA GIMNAZIALA NR. 30 ‘GHEORGHE TITEICA’ CONSTANTACOJOCARU BIANCAVIIIHAGI VERONICA-DIANA7.70
LICEUL TEORETIC ‘EMIL RACOVITA’ TECHIRGHIOLNEAGU DANIELVIIIFLORESCU ANAMARIA7.67
SCOALA GIMNAZIALA NR. 38 ‘DIMITRIE CANTEMIR’ CONSTANTABERCEA ANAMARIA EMANUELAVIIIBOGDAN AURORA7.60
SCOALA GIMNAZIALA NR. 39 ‘NICOLAE TONITZA’ CONSTANTACARAMAN CARMEN-ARABELAVIIIBREBEANU RUXANDRA7.55
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAMENAT ZOREVIIIGHEORGHE FLORENTINA7.52
SCOALA GIMNAZIALA ‘CONSTANTIN BRANCUSI’ MEDGIDIACEAUŞU DENISA CÃTÃLINAVIIITOADER RODICA-CRISTINA7.47
COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC ‘CONSTANTIN BRATESCU’ CONSTANTABICOCI ANDREEAVIIICARAIANI ELENA7.40
SCOALA GIMNAZIALA NR. 1 EFORIE NORDFERAT AMINAVIIIDONCIU MELANIA7.40
SCOALA GIMNAZIALA NR. 12 ‘B.P. HASDEU’ CONSTANTAPAVEL SERGIUVIIIPISALTU MIRELA7.32
LICEUL TEHNOLOGIC TOPRAISARCALCIU DIANAVIIIDOLHA ELENA7.20
SCOALA GIMNAZIALA NR. 23 ‘CONSTANTIN BRANCOVEANU’ CONSTANTABACIU SARA MONICAVIIIBĂLUŢĂ VALERIA7.15
SCOALA GIMNAZIALA NR. 30 ‘GHEORGHE TITEICA’ CONSTANTACIUREA ROBERTVIIIHAGI VERONICA-DIANA7.05
SCOALA GIMNAZIALA NR. 39 ‘NICOLAE TONITZA’ CONSTANTABACALE ȘTEFANIAVIIIBREBEANU RUXANDRA7.02
SCOALA GIMNAZIALA NR. 30 ‘GHEORGHE TITEICA’ CONSTANTACĂLIMENTE ALEXANDRUVIIIPĂTRAȘCU ADRIANA6.97
SCOALA GIMNAZIALA NR. 38 ‘DIMITRIE CANTEMIR’ CONSTANTAMIRON CRISTINA-MARIAVIIIBOGDAN AURORA6.95
LICEUL TEHNOLOGIC TOPRAISARTRANCĂ CIPRIANVIIIDOLHA ELENA6.90
LICEUL TEORETIC ‘LUCIAN BLAGA’ CONSTANTALUCA ANDREIVIIIVLAD LUIZA6.80
LICEUL TEHNOLOGIC INDEPENDENTAMUREŞANU DENISA-IOANAVIIISITA ANA-MIHAELA6.70
SCOALA GIMNAZIALA NR. 17 ‘ION MINULESCU’ CONSTANTAGRIGORESCU ANDRADA FLORENTINAVIIIRUSE AURORA6.45
LICEUL TEORETIC ‘LUCIAN BLAGA’ CONSTANTAPETCU BIANCAVIIIVLAD LUIZA6.45
LICEUL TEHNOLOGIC” ION PODARU” OVIDIUIONIȚĂ ANDREEA-BIANCAVII6.15 
SCOALA GIMNAZIALA NR. 38 ‘DIMITRIE CANTEMIR’ CONSTANTAMIHAI IULIAVIIIBOGDAN AURORA6.02
SCOALA GIMNAZIALA   ‘TUDOR ARGHEZI’ NAVODARIHAGIU NICKOLASVIIIIUSEIN MERIEM5.55
SCOALA GIMNAZIALA NR. 39 ‘NICOLAE TONITZA’ CONSTANTAANDONI ILIUȚĂ-LAURENȚIUVIIIBREBEANU RUXANDRA5.52
SCOALA GIMNAZIALA   ‘TUDOR ARGHEZI’ NAVODARINANII BIANCAVIIIIUSEIN MERIEM5.10

Clasa a IX-a, limba a doua

Denumirea unităţii de învăţământNumele si prenumele ElevuluiClasa ElevuluiNumele si prenumele ProfesoruluiNota finala
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTARUS IOANA ANDREEAIXGAVRILA CRISTINA9.50
LICEUL TEORETIC ‘CALLATIS’ MANGALIALABES ANDREEA GEORGIANAIXBONCU CRISTINA 
LICEUL TEORETIC ‘LUCIAN BLAGA’ CONSTANTATÃNISLÃVESCU CARMENIXLINEA IULIANA 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTACONSTANTINESCU RALUCAIXGHEORGHE FLORENTINA 
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTACRÎNGUȘ BIANCAIXCARATAȘ ADELA 
LICEUL TEORETIC ‘NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIAION TEODORA ANDREEAIXNEDELCU MONICA 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIHAI EMINESCU’ CONSTANTAȘANDRU IOANA MIHAELAIXPOPA MONICA 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTATOFAN ALEXANDRAIXGHEORGHE FLORENTINA9.05
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTASAMATA FLORINAIXPOPOVICI MARIANA 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAIONESCU ANDREIIXGAVRILA CRISTINA 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTABORCAN ANDREEAIXGAVRILA CRISTINA 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAIFTIMI CLAUDIAIXPOPOVICI MARIANA 
COLEGIUL NATIONAL DE ARTE ‘REGINA MARIA’ CONSTANTACIUDIN ALEXANDRAIXPOPESCU ALEXANDRA 
LICEUL TEORETIC ‘CALLATIS’ MANGALIAGHERASIMESCU ANDREEAIXBONCU CRISTINA 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTACREŢU ARIANAIXGHEORGHE FLORENTINA 
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTAIANCU CRISTINAIXSTOENCIU CARMEN 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAANDRON OANAIXPOPOVICI MARIANA 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAMONEA ALEXANDRAIXPOPOVICI MARIANA 
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTAPĂTRAȘCU MARIAIXPETRE AURELIA 
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTACOMAN CĂTĂLINA ADELINAIXSTOENCIU CARMEN 
COLEGIUL COMERCIAL ‘CAROL I’ CONSTANTAMIRCIOIU CORINA ELENAIXTOROPU VIOLETA 
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTAGEAMALINGA TANIAIXSTOENCIU CARMEN 
LICEUL TEORETIC ‘CALLATIS’ MANGALIAMANGU ANDRADA MADALINAIXMARCU PEGHI 
COLEGIUL COMERCIAL ‘CAROL I’ CONSTANTASAMOILA ANAMARIAIXPOSTELNICU MIHAELA 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIHAI EMINESCU’ CONSTANTALABONC NICOLETA FLORINAIXPĂSĂROIU ANCA 
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTAPETREA ANDREIIXPETRE AURELIA 
LICEUL TEORETIC ‘LUCIAN BLAGA’ CONSTANTAMARIENICI GEANINAIXLINEA IULIANA 
COLEGIUL NATIONAL DE ARTE ‘REGINA MARIA’ CONSTANTAABDURAMAN GÜLBENIXPOPESCU ALEXANDRA 
LICEUL TEORETIC ‘CALLATIS’ MANGALIAION LIVIA GABRIELAIXMARCU PEGHI 
LICEUL TEORETIC MURFATLARGAVRIL LIVIAIXANTONESCU ANGELINA 
LICEUL TEORETIC MURFATLARALIBEI ELAIXANTONESCU ANGELINA 

Clasa a IX-a, limba I

Denumirea unităţii de învăţământNumele si prenumele ElevuluiClasa ElevuluiNumele si prenumele ProfesoruluiNotaNota finala
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAGAFIŢA TEODORAIXFRENŢIU OLIVIA9.05 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTABURDUJA TEODORA – MARIAIXFRENŢIU OLIVIA8.55 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTADIAMANDESCU TEODORAIXGHEORGHIU LAVINIA8.55 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAGHEORGHE CRISTIANAIXFRENŢIU OLIVIA8.20 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAPOPA ALEXANDRAIXBĂRĂITARU JANETTA7.20 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAMELINTE OCTAVIANIXGHEORGHIU LAVINIA7.157.15
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTASAIOC ALESSIAIXBĂRĂITARU JANETTA6.77 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTACRĂCIUN DRAGOȘIXBĂRĂITARU JANETTA6.35 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAIOVU ANA MARIAIXBĂRĂITARU JANETTA5.95 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTASĂRĂȚEANU CĂTĂLINAIXBĂRĂITARU JANETTA5.05 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAGANEA ELENA DANIELAIXCOLŢEA ANA4.52 

Clasa a X-a, limba a doua

Denumirea unităţii de învăţământNumele si prenumele ElevuluiClasa ElevuluiNumele si prenumele ProfesoruluiNOTANota finala
      
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTAMARDAR IULIANAXSTOENCIU CARMEN GABRIELA9.00 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTACHIRVASITU ALEXANDRAXFRENŢIU OLIVIA8.80 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTADRACULA SILVANAXBĂRĂITARU JANETTA8.80 
LICEUL TEORETIC ‘NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIACAIALI DENISAXNEDELCU MONICA8.65 
LICEUL TEORETIC ‘NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIAMARIN GEORGIANA-DANIELAXNEDELCU MONICA8.50 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAPOPA MIHAIXGRAPĂ DOINA8.50 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAMOLDOVAN DIANA ALEXANDRAXFRENŢIU OLIVIA8.30 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTABACALE TANIAXFRENŢIU OLIVIA8.25 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTACIUFU IULIA MIHAELAXIANCU MARIANA8.25 
LICEUL TEORETIC ‘ANGHEL SALIGNY’ CERNAVODAFRUNZA RUXANDRA-ELENAXDINCA GIOVANA8.25 
LICEUL TEORETIC ‘NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIASALIM ONURXNEDELCU MONICA8.15 
LICEUL TEORETIC ‘CALLATIS’ MANGALIAABDULA MELISAXMARCU PEGHI8.10 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAHALEP ELENAXGRAPĂ DOINA8.10 
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTABUDEANU RALUCA MIHAELAXSTOENCIU CARMEN8.00 
LICEUL INTERNATIONAL DE INFORMATICAIONESCU PAUL MIHAIXGRAPA DOINA8.00 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTARADUCANU CRISTINA LOREDANAXIANCU MARIANA7.85 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIHAI EMINESCU’ CONSTANTACHIRIȚĂ DANIELAXPOPA MONICA7.807.80
LICEUL TEORETIC ‘ANGHEL SALIGNY’ CERNAVODASAVOIU IOANA STELIANAXDINCA GIOVANA7.40 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIHAI EMINESCU’ CONSTANTAMARAVEIA BOGDAN ADRIANXPĂSĂROIU ANCA7.10 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIHAI EMINESCU’ CONSTANTAARDELEANU FLORIN CĂTĂLINXPĂSĂROIU ANCA6.70 

Clasa a X-a, limba I intensiv

Denumirea unităţii de învăţământNumele si prenumele ElevuluiClasa ElevuluiNumele si prenumele ProfesoruluiNOTA
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTASPIRATOS CHRISTIAXZAHARIA CRISTINA9.40
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAISPAS ALEXANDRAXZAHARIA CRISTINA9.35
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTASALI SADRIXZAHARIA CRISTINA8.70
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTASCHRODER ALEXANDRUXMITRENGA MARINELA7.20
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAMIHĂILĂ ȘTEFANIA ANDREEAXMITRENGA MARINELA6.90
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTACĂŞĂRICĂ MIHAELA-CRISTINAXZAHARIA CRISTINA6.85
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTABOSTAN GEANINAXGIRBOCEA IULIA5.55
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAMUSCALU TEODORAXGIRBOCEA IULIA4.80

Clasa a XI-a, limba II

Denumirea unităţii de învăţământNumele si prenumele ElevuluiClasa ElevuluiNumele si prenumele ProfesoruluiNota proba scrisaNota finalaProba oralaNota finala
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTANAUM CĂTĂLINAXIFRENŢIU OLIVIA9.00 8.558.78
LICEUL TEORETIC ‘NICOLAE BALCESCU’ MEDGIDIACHIRICĂ ALINA GEORGIANAXINECHITA ELENA8.60 7.558.08
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAVĂDUVA ANA-MARIAXIGHEORGHE FLORENTINA8.308.306.557.43
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAMICU ALEXANDRA-MARIAXIGHEORGHE FLORENTINA8.20 6.87.5
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAGHEORGHIADE SORANAXIFRENŢIU OLIVIA8.10 absent 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAHȂRBU DELIA MIRUNAXIGHEORGHE FLORENTINA8.00 8.38.15
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAMUNTEANU ANTONIA IOANAXIGHEORGHE FLORENTINA8.00 8.18.05
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAPLETEA STEFANIAXIGAVRILA CRISTINA8.00 absent 
LICEUL TEORETIC ‘OVIDIUS’ CONSTANTAVELCEA GEORGIANAXIIANCU MARIANA8.00 6.957.48
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTABĂNCILĂ ANDRADAXIFRENŢIU OLIVIA7.808.808.28.5
COLEGIUL NATIONAL PEDAGOGIC ‘CONSTANTIN BRATESCU’ CONSTANTABARTOLOMEI MĂDĂLINA MIRELAXIPUNDICHI RODICA-VICTORIA7.70 absent 

Clasa a XI-a, limba I

Denumirea unităţii de învăţământNumele si prenumele ElevuluiClasa ElevuluiNumele si prenumele ProfesoruluiNota proba scrisaProba oralaNota finala
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAPOŞTARU DANAXIGRAPĂ DOINA9.009.359.18
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAGONGU IRINAXIGRAPĂ DOINA8.809.359.08
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAHIDAN CLAUDIA-GEORGIANAXIBĂRĂITARU JANETTA8.709.058.88
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTACORNEI ELENAXIBĂRĂITARU JANETTA8.55absent 
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTADUDAŞ ANCAXIGRAPĂ DOINA8.509.058.78
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAGRASU DIANAXIGRAPĂ DOINA8.008.058.03
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTASTOLI RALUCAXIMITRENGA MARINELA7.607.87.7
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAAGALOPOL ALINAXIMITRENGA MARINELA7.457.57.48
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTACONDUR ANA MARIAXIBĂRĂITARU JANETTA6.40absent 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAREZEANU IRINAXIMITRENGA MARINELA6.25absent 

Clasa a XII-a, limba II

COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAPARASCHIV-MIRON ŞTEFAN ANDREIXIIGHEORGHE FLORENTINA9.109.159.13
LICEUL TEORETIC ‘TRAIAN’ CONSTANTACICĂLDĂU GEORGIANAXIICARATAȘ ADELA7.50absent 

Clasa a XII-a, limba I

Denumirea unităţii de învăţământNumele si prenumele ElevuluiClasa ElevuluiNumele si prenumele ProfesoruluiNota proba scrisaProba oralaNota finalaPremiul
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTANICOLESCU ŞTEFAN DAVIDXIIGHEORGHE FLORENTINA9.708.59.10II
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTASEIT-AMET AILINXIIGHEORGHE FLORENTINA9.358.28.78III
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTALUCA MARIAXIIGHEORGHE FLORENTINA9.208.28.70III
COLEGIUL NATIONAL ‘MIRCEA CEL BATRAN’ CONSTANTAIVAȘCU DANIELAXIICORCHEȘ DIANA7.556.77.13 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAMATEI OANA VIOLETAXIICOLŢEA ANA6.82absent  
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAOANCEA WILLIAMXIICORCHEȘ DIANA6.608.77.65 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAPÎRNĂU GABRIELAXIICOLŢEA ANA6.206.86.50 
LICEUL TEORETIC ‘GEORGE CALINESCU’ CONSTANTAPISCOIANU LAVINIAXIICOLTEA ANA5.35absent  
        

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.