Șapte unități de învățământ din Constanța, Cumpăna, Lumina, Eforie Nord și Valu Traian, închise din cauza gripei. Lista la nivelul întregii țări

Ministerul Educației a prezentat situația la nivel național centralizată astăzi, 28.02.2020, privind unitățile de învățământ închise integral/parțial.

În județul Constanța sunt închise șapte unități de învățământ. Iată lista valabilă pentru toată țara.

CONSTANȚA

1.Gradinita “Florilor” Cumpana,

2.Liceul Tehnologic ”Nicolae Dumitrescu” Cumpana,

3.Scoala Gimnaziala nr.1 Lumina,

4.Școala Gimnaziala nr.10 ”Mihail Coiciu” Constanta,

5.Gradinita cu Program Prelungit nr.6 Constanta,

6.Gradinita cu program normal  “Grădinița lui Andrei” Eforie Nord,

7.Scoala Gimnaziala nr.2 Valul lui Traian

„În total sunt 161 cazuri de gripa. 255 elevi sunt afectați de închiderea școlilor.”, au precizat reprezentanții ISJ Constanța.

HUNEDOARA

Grădinița cu Program Prelungit nr. 1 Deva – structura a Grădiniței cu Program Prelungit nr. 7 Deva

ALBA

GRADINITA CU PROGRAM NORMAL NR.1 ALBA IULIA

BUCUREȘTI

Colegiul Economic Hermes    

DÂMBOVIȚA

SCOALA GIMNAZIALA ULMI

SUCEAVA

Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu Suceava

SIBIU

Grădinița cu program prelungit “Phantasya” Sibiu

Lista cu unitățile de învățământ închise parțial din cauza gripei (dacă o clasă dintr-o școlaă are cursurile suspendate, se consideră închisă parțial)

MUREȘ

1.Grădinița cu Program Prelungit „Rândunica” Târgu-Mureș,

2.Grădinița cu Program Prelungit „Paradisul Copilăriei” Târgu-Mureș,

3.Școala Gimnazială „Traian” Târnăveni

TIMIȘ

1. Scoala Gimnaziala nr. 24 – Timisoara

2. Scoala Gimnaziala – Remetea Mare

3. Gradinita cu Program Prelungit nr. 3 – Timisoara

4. Scoala Gimnaziala nr. 2 – Timisoara

5. Scoala Gimnaziala – Comuna Săcălaz

DOLJ

Grădinița cu Program Prelungit ”Dumbrava Minunată” Craiova

ALBA

1.LICEUL CU PROGRAM SPORTIV ALBA IULIA,

2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR.13 ALBA IULIA

GIURGIU

Școala Gimnazială nr 3 Comana

BUCUREȘTI

1      Școala Gimnazială Sf. Voievozi

2      Școala Gimnazială Pia Brătianu         

3      Liceul Teoretic Nicolae Iorga  

4      Școala Gimnazială I. H. Rădulescu    

5      Școala Gimnazială Titu Maiorescu     

6      Colegiul Național Ion Neculce  

7      Grădinița nr. 47   

8      Școala Gimnazială nr. 39         

9      Școala Gimnazială Maria Rosetti        

10    Școala Gimnazială nr. 27         

11    Școala Gimnazială nr. 307       

12    Școala Gimnazială nr. 54         

13    Liceul Teoretic Decebal

14    Școala Gimnazială nr. 82         

15    Școala Gimnazială nr. 195       

16    Grădinița nr. 196 

17    Grădinița nr. 232 

18    Grădinița nr. 160 

19    Complexul Educațional Laude Reut  

20    Grădinița nr. 4     

21    Școala Gimnazială nr. 79         

22    Școala Gimnazială nr. 99         

23    Colegiul Național M. Eminescu

24    Colegiul Romano-Catolic Sf. Iosif      

25    Școala Gimnazială nr. 150       

26    Școala Gimnazială nr. 280       

27    Grădinița nr. 268 

28    Școala Gimnazială nr. 115       

29    Liceul Teoretic Eugen Lovinescu      

30    Liceul Tehnologic Sf. Antim Ivireanu

31    Școala Gimnazială Regina Maria        

32    Școala Gimnazială Sf. Andrei

33    Școala Gimnazială nr. 117       

34    Liceul Teoretic Marin Preda    

35    Școala Gimnazială nr. 309

ARAD

Scoala Gimnaziala Sagu

NEAMȚ

SCOALA GIMNAZIALA “NICU ALBU”, MUNICIPIUL PIATRA-NEAMT

IAȘI

1.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “OTILIA CAZIMIR”, IAŞI;

2.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “BOGDAN PETRICEICU HAŞDEU”, IAŞI;

3.ȘCOALA GIMNAZIALĂ “TITU MAIORESCU”, IAŞI

ILFOV

1.     Grădinița cu Program Prelungit nr.1 Berceni

2.     Școala Gimnazială nr.1 Voluntari 

3.     Școala Gimnazială nr.1 Petrachioaia

4.     Scoala Gimnaziala “Ion Visoiu” Chitila

5.     Școala Gimnazială nr.2 Dobroesti Fundeni

6.     Școala Gimnazială nr.1 1 Decembrie

DÂMBOVIȚA

1.SCOALA GIMNAZIALA NR. 4 MORENI

2.GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT NR. 2 TITU

3.SCOALA GIMNAZIALA MIHAI VITEAZUL PUCIOASA

CLUJ

1.Gradinita cu PP Academia Piticilor  Cluj-Napoca

2.Liceul Baptist Emanuel Cluj-Napoca

3.Scoala Gimnaziala Iizvoru Crisului

4.Gradinita cu PP Casuta Povestilor  Cluj-Napoca

5.Liceul Teoretic Avram Iancu  Turrda

6.Liceul Teoretic Eugen Pora Cluj-Napoca

7.Liceul de Informatica Tiberiu Popoviciu Cluj-Napoca 

8.Gradinita cu PP Micul Print  Cluj-Napoca

9.Liceul Teoretic Bathoty istvan Cluj-Napoca

10.Gradinita cu PP Raza de Soare  Cluj-Napoca

11.Liceul teoretic Nicolae Balcescu Cluj-Napoca

12.Liceul Teoretic Onisifor Ghibu Cluj-Napoca

13.Gradinita cu PP Bambi  Cluj-Napoca  

14.Scoala Gimnaziala  Horea Cluj-Napoca

15.Scoala Gimnaziala Iuliu Hatieganu Cluj-Napoca

16.Gradinita cu PP Zana Zorilor  Cluj-Napoca

MARAMUREȘ

Scoala Gimnaziala Nr. 7 Viseu de Sus

BISTRIȚA-NĂSĂUD

Scoala Gimnaziala Lucian Blaga Bistrita

IALOMIȚA

1.Școala Gimnazială ”Al. Odobescu” Urziceni,

2.Școala Gimnazială ”I.H. Rădulescu” Urziceni,

3.Școala Gimnazială Coșereni,

4.Liceul de Arte ”Ionel Perlea” Slobozia,

5.Școala Gimnazială Nr. 3 Slobozia

SĂLAJ

1.Școala Gimnazială “Porolissum “Zalău

2.Școala Gimnazială “Mihai Eminescu “Zalău

3.Școala Gimnazială ” Corneliu Coposu “Zalău Liceul Ortodox “Sfântul Nicolae “Zalău

4.Liceul de Artă “Ioan Sima “Zalău

5.Grădiniță cu Program Prelungit “Piticii Isteți “Zalău

6.Grădiniță cu Program Prelungit “Dumbrava Minunată “Zalău

7.Școala Gimnazială nr 1 Gîrbou

8.Școala Gimnazială “Andrei Mureșanu ” Cehu Silvaniei

ARGEȘ

1.Liceul Teoretic ,,Iulia Zamfirescu” Mioveni,

2.Scoala Gimnazială Baiculesti(structura Anghinesti)

SUCEAVA

1.GPN Obcini,

2.Scoala Gimnaziala Miron Costin Suceava,

3.Scoala Gimnaziala Al. I. Cuza Falticeni,

4.Scoala Gimnaziala Ion Irimescu Falticeni,

5.Scoala Gimnaziala Nr. 3 Suceava,

6.GPP Pinochio Falticeni – structura GPP Licurici,

7.GPP Prichindel Suceava,

8.Colegiul de Arta Ciprian Porumbescu Suceava,

9.Scoala Gimnziala Ion Lovinescu Radaseni

BRĂILA

Școala Gimnazială „Al.I.Cuza”

BUZĂU

1.Școala Gimnazială Nr. 11

2.Școala Gimnaziala Nicu Constantinescu

SIBIU

1.Grădinița cu program prelungit Nr 5 Sibiu

2.Școala Gimnazială Nr 18 Sibiu

3.Școala Gimnazială “Nicolae Iorga ” Sibiu

4.Liceul Teoretic “Gustav Gündisch ”  Cisnădie

VÂLCEA

1.CNI Matei Basarab Rm. Valcea

2.Colegiul Energetic Rm. Valcea

3.Scoala Gimnaziala Nicolae Balcescu Dragasani

4.Scoala Gimnaziala Nr.5 Rm. Valcea

BRAȘOV

BRAȘOV

1.Colegiul Tehnic Energetic ‘Remus Răduleț’ Brașov,

2.Colegiul Tehnic ‘Mircea Cristea’ Brașov,

3.Grădinița cu Program Prelungit ‘Martinică’ Nr. 17 Brașov,

4.Grădinița cu Program Prelungit ‘Micul Prinț’ Nr. 22 Brașov,

5.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 29 Brașov,

6.Grădinița cu Program Prelungit Nr. 9 Brașov,

7.Liceul ‘Andrei Mureșanu’ Brașov,

8.Liceul Vocațional de Arte Plastice ‘Hans Mattis-Teutsch’ Brașov,

9.Școala Gimnazială Nr. 14 ‘Sfântul Bartolomeu’ Brașov,

10.Școala Gimnazială Nr. 19 Brașov,

11.Școala Gimnazială Nr. 25 Brașov,

12.Școala Gimnazială Nr. 27 ‘Anatol Ghermanschi’ Brașov,

13.Școala Gimnazială Nr. 30 Brașov,

14.Școala Gimnazială Nr. 9 ‘Nicolae Orghidan’ Brașov,

15.Școala Gimnazială Nr. 3 Codlea,

16.Colegiul ‘Aurel Vijoli’ Făgăraș,

17.Colegiul Național ‘Radu Negru’ Făgăraș,

18.Grădinița cu Program Prelungit ‘Prichindeii’ Făgăraș,

19.Liceul Teologic Ortodox ‘Sf. Constantin Brâncoveanu’ Făgăraș,

20.Școala Gimnazială Ghimbav,

21.Școala Gimnazială ‘Peter Thal’ Râșnov,

22.Școala Gimnazială Nr. 3 ‘Pompiliu Dan’ Zărnești,

23.Școala Gimnazială Lunca Câlnicului,

OLT

Colegiul Național “Ion Minulescu” Slatina Scoala Gimnaziala “ Constantin Brâncoveanu” Slatina

6.901 de elevi sunt afectați (stau acasă) din cauza suspendării cursurilor din aceste unități de învățământ.

Lasă un comentariu

Your email address will not be published.