Simona Halep, meci greu în America

Simona Halep are un meci greu în America, la Cincinnati.

Constănțeanca, numărul 1 mondial, joacă în finală cu Kiki Bertens. După primele două seturi, scorul este egal, 1 – 1.

Turneul din Cincinnati este dotat cu premii totale de 2.874.299 dolari.

În semifinală, constănțeanca a învins-o pe Arina Sabalenka, numărul 34 WTA

Pentru Simona Halep, finala aceasta este a 33-a din carieră, până acum având 18 titluri cucerite.

Completare 1. În setul al treilea, scorul este de 2 – 1, la game-uri, pentru Bertens. Simona Halep a cerut ajutorul antrenorului.

Completare 2. Simona pare că a renunțat să mai lupte. Este 3 la 1 pentru adversară.

Completare 3. Este 4 la 1 pentru Bertens.

Completare 4. Simona a avut două mingi de break, dar le-a pierdut. Este 5 la 1 pentru olandeză, care servește pentru meci. În setul al doilea, Simona Halep a avut minge de meci, în tie-break.

Completare 5. Halep și face serviciul. Este 5 la 2 pentru Kiki Bertens, care urmează la serviciu.

Completare 6. Kiki Bertens câștigă cu 6 la 2 în al treilea set. Olandeza plânge de bucurie.