TABEL COMPARATIV Numărul bolnavilor de covid a crescut în principalele localități din județul Constanța. Stagnare în Cernavodă, Techirghiol, Murfatlar și Hârșova

coronavirus constanța

Numărul bolnavilor de covid a crescut în principalele localități din județul Constanța, în ultimele 24 de ore, potrivit datelor furnizate de DSP Constanța.

Se remarcă o incidență mai mare în Constanța, Mangalia, Medgidia, Eforie, Năvodari, Ovidiu. Numărul de cazuri a stagnat în Cernavodă, Techirghiol, Murfatlar și Hârșova.

Mai jos aveți tabelul în care regăsiți incidența de azi, dar și cea de ieri, 29 martie.

LOCALITATEPOPULAȚIE CAZURI LA 1000 DE LOCUITORI (30.03)CAZURI LA 1000 DE LOCUITORI (29.03)CAZURI CONFIRMATE ÎN ULTIMELE 14 ZILE
MUNICIPIUL CONSTANŢA3115826.46.341993
MUNICIPIUL MANGALIA402953.573.52144
MUNICIPIUL MEDGIDIA443442.442.23108
ORAŞ CERNAVODĂ187422.032.0338
ORAŞ EFORIE110854.063.7945
ORAŞ HÂRŞOVA109890.820.829
ORAŞ MURFATLAR111072.882.8832
ORAŞ NĂVODARI435664.454.43194
ORAŞ NEGRU VODĂ58722.92.5517
ORAŞ OVIDIU162993.873.6263
ORAŞ TECHIRGHIOL85934.544.5439
23 AUGUST57632.081.5612
ADAMCLISI2321000
AGIGEA91083.733.7334
ALBEŞTI38691.811.557
ALIMAN27791.081.083
AMZACEA29160.690.342
BĂNEASA57370.70.74
BĂRĂGANU21730.460.461
CASTELU56470.710.714
CERCHEZU13690.730.731
CHIRNOGENI32191.241.554
CIOBANU35850.280.281
CIOCÂRLIA31521.271.274
COBADIN94670.950.639
COGEALAC55422.351.6213
COMANA20552.432.435
CORBU65662.592.4417
COSTINEŞTI34613.763.7613
CRUCEA30431.310.334
CUMPĂNA159224.333.8969
CUZA VODĂ46800.210.211
DELENI23961.251.253
DOBROMIR37350.270.541
DUMBRĂVENI520000
FÂNTÂNELE16481.821.823
GÂRLICIU1630000
GHINDĂREŞTI26730.750.752
GRĂDINA1079000
HORIA1123000
INDEPENDENŢA29320.340.341
ION CORVIN2024000
ISTRIA25230.790.792
LIMANU69063.333.1923
LIPNIŢA299321.676
LUMINA118866.736.8180
MERENI24200.410.411
MIHAI VITEAZU37662.392.129
MIHAIL KOGĂLNICEANU101402.963.1630
MIRCEA VODĂ54310.740.744
NICOLAE BĂLCESCU55921.611.799
OLTINA2487000
OSTROV47630.630.423
PANTELIMON19021.051.052
PECINEAGA34810.570.572
PEŞTERA35801.681.686
POARTA ALBĂ59760.670.674
RASOVA37433.213.2112
SĂCELE24620.810.812
SALIGNY23461.281.713
SARAIU128312.4711.6916
SEIMENI21811.831.834
SILIŞTEA15201.321.322
TÂRGUŞOR15962.512.514
TOPALU1710000
TOPRAISAR63902.52.1916
TORTOMAN19094.193.678
TUZLA73023.153.2923
VALU LUI TRAIAN173715.075.3588
VULTURU7134.215.613
Zen Residence
energia residence

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Următorul articol

Din 6 aprilie, 3 străzi din Constanța devin cu sens unic

Tue Mar 30 , 2021
Primăria Municipiului Constanța implementează un proiect de resistematizare rutieră în zona centrală a orașului care are ca scop decongestionarea traficului rutier și îmbunătățirea mobilității urbane durabile. Începând de marți, 6 aprilie, 3 străzi din Constanța vor deveni artere rutiere cu sens unic. Traficul rutier va fi resistematizat astfel: strada Nicolae […]