Tânăra care a fost găsită moartă pe plaja din Mamaia s-ar fi înecat

Sursă foto: Instagram

Tânăra care a fost găsită moartă pe plajă, lângă apa mării, în staţiunea Mamaia, Laura Roşca, în vârstă de 34 de ani, cunoscută în lumea muzicii ca DJ Lalla, şi-a pierdut viaţa prin înec. Acesta este rezultatul la care ar fi ajuns medicii legişti după efectuarea necropsiei, relatează Agerpres.

Potrivit procurorilor Parchetului de pe lângă Judecătoria Constanţa, ancheta este în derulare, fiind audiate mai multe persoane, inclusiv membri ai familiei acesteia.

În acest caz a fost deschis un dosar de cercetare penală pentru ucidere din culpă.

Rude ale victimei au sosit vineri la Constanţa, pentru a lua şi transporta la Turda trupul tinerei, localitate de unde aceasta era.

În urma primelor verificări efectuate, anchetatorii spun că nu sunt suspiciuni că ar fi vorba de o crimă.

Conform Inspectoratului de Poliţie Judeţean Constanţa, pe 28 septembrie, în jurul orei 10:20, poliţişti din cadrul Poliţiei staţiunii Mamaia au fost sesizaţi cu privire la faptul că, pe plajă, se află cadavrul unei persoane de sex feminin. Poliţiştii deplasaţi la faţa locului au constatat că aspectele sesizate se confirmă.

Cadavrul nu prezenta urme vizibile de violenţă.

Joi dimineață a plecat să vadă răsăritul pe plajă, dar nu s-a mai întors.

Femeia era cazată la un prieten pe care îl cunoscuse pe Tik Tok în urmă cu o lună.


Puteți urmări Constanța 💯% și pe Google News sau canalul de WhatsApp.

Conținutul website-ului www.ct100.ro este destinat exclusiv informării publice. Toate informațiile publicate pe acest site sunt protejate de către prevederile naționale și internaționale legale în vigoare. Sunt interzise copierea, reproducerea, recompilarea, modificarea, precum şi orice modalitate de exploatare a conținutului acestui website.

Comentariile la articole sunt moderate. Așa se întâmplă încă din 2015, de la înființarea Constanța 100%. Am luat această decizie pentru a evita injuriile, calomniile, informațiile false. Dacă doriți să comentați, vă solicităm să folosiți un limbaj decent, să nu folosiți atacuri la persoană și nici informații false. Utilizatorului îi revine întreaga responsabilitate a comentariilor și a acțiunilor sale decurgând din acest act.

Lasă un comentariu

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Next Post

Alertă în România: armata a considerat că drone de război rusești s-ar putea îndrepta spre Galați

sâm sept. 30 , 2023
Ministerul Apărării Naționale a anunțat că, în noaptea de 29 spre 30 septembrie, forțele ruse au executat o nouă serie de atacuri asupra unor obiective din Ucraina. În urma detectării unor grupuri de drone care se îndreptau spre teritoriul ucrainean, în proximitatea graniței cu România, Ministerul Apărării Naționale a alertat forțele […]

V-ar putea interesa și: